Výlety

Vybrali jsme pro vás pár našich oblíbených míst po okolí, ale určitě neobsáhneme všechno. Tady se pořád něco děje - různé trhy, jarmarky, výstavy, v zimě dokonce i světově známé psí závody, takže doporučujeme použít k hledání některý z oblíbených webů, jako například Region Orlické hory, Orlické horyKudy z nudy, Výletník, Rodinné výlety a tak podobně. 

Neratov - Kostel Nanebevzetí Panny Marie - významné poutní místo, jež nemá obdoby. Nádherný kostel na se skleněnou střechou a překrásným interiérem a atmosférou. V létě se zde koná pravidelně i umělecký festival, jemuž toto kouzelné místo dává velmi silnou dimenzi. V bezprostřední blízkosti najdete sad plný zvířátek, v blízkosti příjemnou restauraci.

Šerlich - krásný horský výšlap, na jehož vrcholu vás čeká známá Masarykova chata. Poznejte kraj dávných pašeráků, kochejte se výhledy a krásnou přírodou, nasbírejte cestou borůvky a doma si upečte koláč. 

Velká Deštná - nejvyšší hora Orlických hor s výškou 1115 m n. m. se honosí krásnou rozhlednou, z níž přehlédnete celý kraj jako na dlani. 

Kačenčina pohádková stezka - výtečně připravená stezka v délce 5 km a 18 zastaveními zabaví vás i vaše děti. Na jejím konci navštívíte Hrnčířku a zvonaře a určitě neodejdete s prázdnou. 

Hraniční opevnění - díky bezprostřední blízkosti hranic je po okolí rozesetý pás různých bunkrů a hraničních pevností, které zaujmou malé i velké kluky. 

Šediváčkův long - jeden z nejtěžších a nejznámnějších celosvětově známých závodů psích spřežení s tradicí od roku 1997. Je neuvěřitelný zážitek pozorovat nadšené tažné psy řítící se sněhem, navštívit je v ležení, vidět noční bivak. 

Lanový park Deštné - moc pěkný lanový park se šesti okruhy, přičemž už 90 cm vysocí caparti si mohou vyzkoušet svoje dovednosti. 

Babiččino údolí Ratibořice - zámek, splav, bělidlo i mlýn. Vydejte se do románu Boženy Němcové. 

Josefovské louky - ptačí park, unikátní soukromá mokřadní rezervace, jejíž páteří je 100 let starý zavodňovací kanál řeky Metuje. V Jaroměři pak najdete i záchrannou stanici zvířat, kterou si vaše děti zamilují. 

 


Koupání

Ať už hledáte přírodní koupání, skluzavky nebo velkou plochu na paddleboardy, u nás si vyberete snadno. 

Koupák Bystré - přírodní koupání, trochu retro, ale moc fajn. Stánek z občerstvením, velmi často různé akce, koncertíky apod. 

Koupaliště Dobruška - klasické koupaliště i s částí pro nejmenší

Koupaliště Opočno - moderní nerezové koupaliště s atrakcemi a velkou částí pro nejmenší

Kemp Písák - přírodní koupání přímo u lesa v bývalém lomu. Uprostřed velká trampolína na skoky rovnou do vody, vedle menší brouzdaliště pro prcky. Určitě vemte i paddleboardy.

Vodní nádrž Rozkoš - říká se jí Východočeské moře a je to naprosto kouzelné místo pro surfování, paddleboardy a další vodní sporty. Sjezdovky

Deštné - 10 minut autem, půjčovna a servis, lyžařská škola. dětský park, snow park, večerní lyžování. Čtyřsedačková a dvousedačková lanovka. Sjezdovky pro alespoň mírně pokročilé lyžaře - modrá, červená i černá. 

Sedloňov - 5 minut autem, půjčovna a servis, lyžařská škola, večerní lyžování. Poma, dětský vlek. Dvě pohodové malé sjezdovky. 

Olešnice - 10 minut autem, dvojkotva a poma. Široká a mírná sjezdovka, ideální pro děti. 

Šerlich - 15 minut autem, půjčovna a servis, lyžařská škola. Dvojkotva, dětský vlek, nejdéle trvající pokrývka v okolí. Široká a pohodlná sjezdovka vhodná pro děti.Běžkařské tratě


Až do pozdního jara podle aktuálních sněhových podmínek najdete upravované běžkařské trati na hřebenech Orlických hor (15 minut autem). 

Další krásné okruhy na vás čekají přímo v Deštném (10 minut autem) nebo v Orlickém Záhoří (cca 20 minut autem). V Záhoří jsou některé dokonce i osvětlené.

A pokud se trefíte do toho nejkrásnějšího zimního počasí, můžete nasadit běžky hned za domem a po loukách se vydat kamkoliv. :-)
Kam na jídlo

Pokud se vám nechce vařit nebo se chcete najíst někde cestou na výletě, můžeme vám doporučit pár příjemných míst. V Dobřanech hospoda není, jen jednou za čas v létě se některá místní rodina chopí pípy a hospůdku si uděláme. Pokud budete mít štěstí, že tu zrovna budete přijďte posedět a poznat místní :-)

Hospoda Bystré - obecní hospůdka s dobrým pivem. Cestou na koupák nemůžete minout.

Kozí chlívek (Deštné) - součást Kačenčiny stezky, výborná česká kuchyně, stylový interiér.

Bar Dvojka (Deštné) - příjemný bar přímo pod sjezdovkou, kde vám připraví ty nejlepší bezlepkové sendviče

Bistro u Proroka (Neratov) - řemeslné pivo z minipivovaru Prorok, skvělé bagety a panini. 

Zlatý potok (Kounov) - taková normální hospoda s meníčky, jinak moc dobrá zmrzlina cestou po okolí

Restaurace u Jelena (Dobruška) - pizzerie, kde si dáte i výtečnou bezlepkovou pizzu

Pivovar Rampušák (Dobruška) - skvělé místní pivo, krásné prostředí, možnost zajít si na exkurzi do pivovaru

© 2022 Všechna práva vyhrazena
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!